24 czerwca 2024 9:28

Wraz z zakończeniem roku szkolnego 21 czerwca na terenie województwa śląskiego rozpoczęły się działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2024", które potrwają do 1 września 2024 r.

Wojewoda śląski Marek Wójcik przekazał podległym służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia kolejnej edycji tej akcji w naszym regionie, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku letniego dzieciom i młodzieży, a także osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego będą monitorować różne formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach turystycznych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze: 32 20 77 077.

Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Podejmowane działania mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą i w górach.

Informacja dotycząca trybu zgłaszania kontroli autokarów przewożących dzieci na wypoczynek

Istnieje możliwość przeprowadzanie kontroli przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego stanu technicznego pojazdu, trzeźwości kierowcy jak również kontroli dokumentów wymaganych przy wykonywaniu przewozu drogowego i regulacji związanych z czasem pracy kierowcy. 

Numery telefonów i adresy e-mail pod którymi można zgłosić autobus do kontroli:

Tel. 32 428 81 53 lub 32 42 88 150

Fax 32 428 81 51

Adres skrzynki elektronicznej biuro@katowice.witd.gov.pl

Adres skrzynki elektronicznej ePUAP: /77y3rbx3fy/skrytka

Organizatorzy letniego wypoczynku dzieci i młodzieży mają możliwość spradzenia technicznego stanu autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy przed wyruszeniem w trasę, zgłaszając (z wyprzedzeniem jednodniowym) właściwą komendę policji o chęci przeprowadzenia kontroli. Miejsce kontroli autokarów w Tychach znajduje się na parkingu przy basenie miejskim przy ul. Edukacji 9. 

Szczegóły w załącznikach.

Pełna informacja na stronie Urzędu Wojewódzkiego Katowice.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.