11 czerwca 2024 10:34

W niedzielę 16 czerwca odbędzie się XXVI Święto Roweru oraz V Ogólnopolski Zlot Rowerów Składanych. Organizator imprezy - Klub Turystyki Kolarskiej GRONIE Tychy zaprasza na plac pod „Żyrafą” w Parku Miejskim Solidarności od godz. 9:45. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, m.in. rowerową paradę, konkursy czy kurs pierwszej pomocy. Podczas wydarzenia będzie okazja do kręcenia kilometrów dla Tychów w ramach rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024.

Rowerowa zabawa dla całych rodzin

Rajd XXVI Święto Roweru i V Ogólnopolski Zlot Rowerów Składanych to doskonała okazja, aby spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9:45 i potrwa do 10:10. Pierwszych 150 osób otrzyma okolicznościową naklejkę, odcisk pamiątkowej pieczęci oraz prawo udziału w konkursach. Punktualnie o 10:15, rowerzyści wyruszą na paradę ścieżkami rowerowymi Tychów. 

Podczas rowerowej parady warto pamiętać o uruchomieniu aplikacji "Aktywne Miasta" i kręceniu kilometrów dla Tychów w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024! Więcej na tyskiej stronie internetowej rywalizacji RSP.

Po paradzie, na uczestników czeka mnóstwo atrakcji i konkursów, w tym wyścig żółwi „Składaków”, konkurs na najszybsze złożenie roweru, a także nagrody za najciekawiej udekorowane rowery. Dla najmłodszych przygotowano rowerowy tor przeszkód oraz próbny egzamin na Kartę Rowerową pod nadzorem Straży Miejskiej.

Program imprezy:

 •  9:45 – 10:10 – Zbiórka i zapisy uczestników
 • 10:15 – 11:05 – Parada rowerowa
 • 11:15 – 13:30 – Konkursy i atrakcje dla uczestników
 • 13:45 – Wręczenie pucharów i nagród
 • 14:00 – Zakończenie imprezy

W trakcie wydarzenia odbędzie się także krótkie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz „Bezpieczny ROWERZYSTA” w ocenie Policji.

Konkursy i atrakcje dla każdego

Organizatorzy przygotowali szereg konkursów, które z pewnością przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom. Wśród konkurencji znajdą się:

 • Wyścig żółwi „Składaków”
 • „Łamanie ramy” – najszybsze złożenie roweru
 • Konkurs na najciekawiej udekorowany rower
 • Wybór najstarszego, sprawnego „Składaka” produkcji Rometu
 • Rowerowy tor przeszkód dla dzieci i młodzieży
 • Konkurs na najliczniejszą rodzinę

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność, a dzieci poniżej 18 roku życia muszą być pod opieką dorosłych. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz zaleceń organizatorów. Zalecane jest również noszenie kasków rowerowych.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.