8 maja 2024 14:47

Od 8 maja stanowisko I Zastępcy Prezydenta Tychów ds. Zrównoważonego Rozwoju będzie pełniła Hanna Skoczylas – dotychczas Dyrektor Biura ds. Zrównoważonego Rozwoju. Sekretarzem Miasta pozostaje Aneta Luboń-Stysiak, Skarbnikiem Miasta - Sławomir Mrugała.

Hanna Skoczylas jako zastępca prezydenta będzie pełniła nadzór merytoryczny nad zadaniami realizowanymi przez:

  • Wydział Gospodarki Lokalowej,
  • Wydział Komunikacji,
  • Wydział Komunalny, Ochrony Środowiska i Rolnictwa,
  • Wydział Innowacji i Inwestycji, 
  • Wydział Remontów,
  • Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich,
  • Wydział Zamówień Publicznych,

a także jednostkami organizacyjnymi miasta: Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych i Tyskim Zakładem Usług Komunalnych.


Hanna Skoczylas od 31 lat związana jest z samorządem tyskim. Od 1993 roku przez 2 lata była inspektorem w Wydziale Gospodarki Lokalowej, a w latach 1995 – 2018 naczelnikiem tego wydziału.W styczniu 2018 roku została Dyrektorem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach. Z wykształcenia jest prawnikiem - absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Licencjonowanym Zarządcą Nieruchomości. W latach 2011-2013 była członkiem Komisji Odpowiedzialności Zawodowej działającej przy Ministrze Infrastruktury. W 2020 roku została powołana przez ówczesnego prezydenta Tychów Andrzeja Dziubę na stanowisko Zastępcy Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Od 13 października do 7 maja 2024 roku Hanna Skoczylas kierowała Biurem ds. Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miasta Tychy. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.