29 kwietnia 2024 12:54

W niedzielę 28 kwietnia zakończył się XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF. Grand Prix powędrowało do Julity Koper za monodram „Masara” na podstawie opowiadania Szczepana Twardocha, a nagrodę aktorską otrzymała Julia Fidelus za monodram „20 DEN” na podstawie książki Miry Marcinów pt . „Bezmatek” pod opieką artystyczną Natalii Sakowicz.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia: dla Miszy Czornego za monodram „Colargol. To nie bajka” w reż. Moniki Szydłowieckiej oraz Magdaleny Bochan-Jachimek za monodram „Takie tam” na podstawie tekstu Szymona Jachimka w reż. Agnieszki Płoszajskiej.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu przyznano również nagrodę dyrektora festiwalu, Pawła Drzewieckiego „ za udaną próbę opowiedzenia o sytuacji twórcy w kraju nad Wisłą A.D. 2020 + przy użyciu bogatej palety środków scenicznych, a także za wytrwałość i determinację w poszukiwaniu własnej formy komunikowania się z widzem, ukazane w monodramie »Takie tam« dla Magdaleny Bochan - Jachimek”.

Festiwal odbywał się w dniach 23-28 kwietnia. 

fot. Teatr Mały Tychy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.