24 kwietnia 2024 8:50

Zarząd Województwa Śląskiego już po raz 25 we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. W terminie do 30 czerwca 2024 r. można zgłaszać realizacje z terenu całego województwa poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy.

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskieg o jest pierwszą tego typu regionalną inicjatywą w Polsce stanowiącą przegląd dobrych praktyk w zakresie kreowania przestrzeni publicznych jako miejsc integracji i aktywizacji społecznej mieszkańców regionu. Celem konkursu jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.

W tegorocznej edycji konkursu szczególnego znaczenia nabiera promocja rozwiązań, które realizują strategiczną wizję rozwoju województwa śląskiego – „ZIELONE ŚLĄSKIE” , tym samym wzmacniają odporność na zmiany klimatu, są energooszczędne, neutralne emisyjnie, zgodne z cyklami natury i przyjazne dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy .

Regulamin konkursu

Zgłoszenia dokonuje:

  1. projektant (lub jego pełnomocnik),
  2. inwestor (lub jego pełnomocnik),
  3. organ wykonawczy (lub jego pełnomocnik) jednostki samorządu terytorialnego (jst), na terenie której znajduje się zgłoszona realizacja, będącej inwestorem,
  4. osoba reprezentująca instytucje i organizacje realizujące zadania publiczne związane z przedmiotem konkursu (lub jej pełnomocnik),
  5. osoba reprezentująca stowarzyszenia i samorządy zawodowe architektów, urbanistów i inżynierów budownictwa (lub jej pełnomocnik).

Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Śląski Związek Gmin i Powiatów, który od wielu lat wspiera ideę konkursu. Do aktywnego włączenia się w szeroką popularyzację konkursu zaproszone zostały również Związki Gmin i Powiatów wszystkich subregionów Województwa Śląskiego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.