16 kwietnia 2024 13:54

W poniedziałek 15 kwietnia odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta Tychy VIII kadencji. W obradach uczestniczyli między innymi radni miasta Tychy mijającej kadencji z przewodniczącą - Barbarą Konieczną, Andrzej Dziuba - były prezydent miasta obecnie Senator RP, Maciej Gramatyka pełniący obecnie funkcję prezydenta Tychów, Aneta Luboń - Stysiak - Sekretarz Miasta, Sławomir Mrugała Skarbnik Miasta oraz byli zastępcy prezydenta - Hanna Skoczylas i Igor Śmietański.

- Była to kadencja wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że była dłuższa od poprzednich, gdyż decyzją Sejmu RP wybory zostały przesunięte o pół roku - mówiła podsumowując kadencję Barbara Konieczna, przewodnicząca Rady Miasta Tychy. - Ale przede wszystkim kadencja była wyjątkowa, bo w ciągu tych 5,5 roku przyszło się nam zmierzyć z wyzwaniami, z którymi wcześniej nasi poprzednicy nie mieli do czynienia. Nie było bowiem wcześniej tej skali pandemii, która w różny sposób dotknęła tysiące tyskich rodzin, a władze miasta w tym nas - radnych zmusiła do zorganizowania placówek ochrony zdrowia, zapewnienia dzieciom i młodzieży właściwej opieki i możliwości nauki online i ogólnie - przestawienia wielu dziedzin życia na nowe uwarunkowania. Później jako Polacy i tyszanie musieliśmy stawić czoła kolejnemu wyzwaniu, jakim był wybuch wojny w Ukrainie i napływ uchodźców uciekających przed wojną również do naszego miasta. Podołanie nowym wyzwaniom było możliwe dzięki ścisłej współpracy z pracownikami Urzędu Miasta Tychy, jednostek i spółek miejskich. Za tą współpracę w imieniu Rady Miasta Tychy serdecznie dziękuję - mówiła Barbara Konieczna.

- Nie spodziewaliśmy się, że ta mijająca kadencja będzie tak wyglądała. Każdy dzień nas zaskakiwał i musieliśmy na bieżąco dostosowywać się do tej zmieniającej się rzeczywistości. To, że przeszliśmy przez te wszystkie kryzysy wzmocnieni i podołaliśmy tym nowym obowiązkom to niewątpliwe zasługa współpracy nas wszystkich - pracowników urzędu, jednostek i miejskich instytucji oraz radnych- mówił Maciej Gramatyka, pełniący funkcję prezydenta miasta. - Chcę podkreślić, że wiele inicjatyw w mieście, które miały miejsce to zasługa naszych tyskich radnych. Mam poczucie, że ta kadencja to był dobrze wykorzystany czas. 

- Wprowadziliśmy razem Tychy do elity polskich miast. Na to dowodów jest bardzo dużo. Począwszy od bardzo prestiżowych rzetelnych rankingów typu '"Jakość finansów publicznych", w którym prześcignęliśmy takie miasta jak Warszawa czy Sopot poprzez wiele innych obiektywnych, ukazujących jakie Tychy są. Nie byłoby to możliwe, bez współpracy nas wszystkich. - mówił Andrzej Dziuba, Senator RP, były prezydent Tychów. 

W wyborach samorządowych do Rady Miasta Tychy IX kadencji wybrani zostali:

Anne-Sophie Basta-Szczygieł, Maciej Gramatyka, Dorota Kozioł, Andrzej Kściuczyk, Hanna Skoczylas, Wojciech Czarnota, Grzegorz Gwóźdź, Jerzy Kozioł, Magdalena Łuka, Żaneta Śpiewak, Sławomir Wróbel, Łukasz Drob, Jarosław Hajduk, Joanna Krasowska-Costamagna, Ali Nurbagandow, Dariusz Wencepel, Aleksandra Wysocka-Siembiga, Mikołaj Figlarski, Maciej Jędrzejko, Krzysztof Król, Iwona Oleksiak, Lidia Gajdas, Michał Kasperczyk, Marek Gołosz, Barbara Konieczna.


fot. Kamil Peszat

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.