26 marca 2024 11:50

Prace remontowe w tyskim teatrze idą pełną parą. Wykonano już ponad 70 % zaplanowanych robót. Wykonawca inwestycji pracuje tak, by zdążyć z zakończeniem prac jeszcze przed upływem terminu umowy, który przypada na 12 października br.

Zakończono właśnie roboty zewnętrzne związane z rozbudową części Młodzieżowego Domu Kultury, wykonane zostały tynki na elewacji zewnętrznej, odczyszczona została elewacja kamienna, trwają ostatnie prace w rejonie mozaiki.

- Wykonano nowe wygodne schody zewnętrzne oraz wyprowadzono przewody pod oświetlenie całego terenu zewnętrznego w przyszłej strefie warsztatów oraz na elewacji budynku – mówi Agata Goc – dyrektor MZBM w Tychach, który w imieniu miasta realizuje inwestycje.

Prace na dachu także dobiegły końca.

- Pojawiły się na nim masywne konstrukcje wsporcze pod centrale wentylacyjne, które docelowo będą obudowane żaluzjami maskującymi – dodaje dyrektor Goc.

Zarówno w części Teatru Małego, jak i Młodzieżowego Domu Kultury zakończone zostały prace związane z przebudową sanitariatów. Ułożone zostały okładziny ścienne i podłogowe z płytek gresowych, w najbliższym czasie wykonany zostanie biały montaż. 

Wewnątrz budynku zakończono prace związane z przebudową instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, na ukończeniu są prace związane z instalacjami wentylacji i klimatyzacji.

W pomieszczeniach Młodzieżowego Domu Kultury wykonane zostały sufity podwieszane maskujące mnogość prowadzonych instalacji podsufitowych, w tych pomieszczeniach w najbliższych dniach będą prowadzone prace malarskie.

- W sali widowiskowej Teatru Małego trwają prace związane z malowaniem ścian i sufitów. Część pomieszczeń biurowych w teatrze także jest już wykończona. Wykonawca pracuje bardzo sprawnie i bardzo dobrze. Jesteśmy jako inwestor pod dużym wrażeniem profesjonalizmu firmy, która podjęła się skomplikowanego i trudnego zadania, jakim jest przebudowa tak ważnego dla wielu mieszkańców Tychów obiektu – mówi Hanna Skoczylas -  dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Urzędzie Miasta Tychy.

Koszt zadania pn. „Termomodernizacja i modernizacja Teatru Małego w Tychach wraz z przebudową strefy wejściowej i zagospodarowaniem terenu” wynosi ponad 25,5 miliona złotych. Nieco ponad 21 milionów złotych to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład.

fot. Piotr Podsiadły

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.