22 marca 2024 7:30

Ponad 23 tony makulatury zebrali uczniowie tyskich szkół w klasach 1-8, w ramach konkursu „Zrób kolorowy prezent naturze”. Konkurs przeprowadzony w ramach kampanii miejskiej „Gramy w kolory” Segreaguj, trwał od grudnia 2023 do marca tego roku.

W konkursie przewidziano nagrody dla najaktywniejszych szkół i najbardziej zaangażowanych klas.

Jury złożone z pracowników Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, przyznało 3 kolejne nagrody dla szkół, które zebrały najwięcej kilogramów surowca w przeliczeniu na 1 ucznia:

I miejsce i nagroda o wartości 5 tysięcy złotych dla Szkoły Podstawowej nr 24 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4;

II miejsce z nagrodą o wartości 3 tysięcy złotych dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 ;

III miejsce z nagrodą o wartości 2 tysiące złotych dla Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół nr 1;

Ponadto przyznano nagrody rzeczowe w postaci zestawów klocków i gier ekologicznych ośmiu szkołom, spośród 11 zgłoszonych, które wzięły udział w konkursie i zebrały makulaturę.

W kategorii klasowej, nagrodzono 10 pierwszych klas z najwyższym wynikiem zebranej makulatury w przeliczeniu na ucznia klasy.  Nagrody wędrują do klasy 1C, 3C, 1B i 5D ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4,  3A ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, 2B, 4A, 8A w Szkole Podstawowej nr 6 w Zespole Szkół nr 5, oraz 1B Szkole Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół nr 1.

Przyznano także nagrodę specjalną dla uczniów klasy 7/8A OET ze Szkoły podstawowej nr 12 w Zespole Szkół Specjalnych nr 8.

Uczniowie wszystkich wymienionych klas, wraz z opiekunami, zostaną nagrodzeni voucherami do kina.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.