7 marca 2024 16:47

Fundacja Pomocy Dzieciom "Ulica" przeszkoli tyskich nauczycieli, pedagogów, psychologów i wychowawców. Dziś Maciej Gramatyka pełniący funkcję prezydenta Tychów i Adrian Kowalski prezes fundacji podpisali umowę na realizację dwóch cyklów szkoleń w ramach autorskiego programu fundacji Skilful Group. 

Program fundacji łączy Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach, narzędzia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, narzędzia metody KIDS SKILLS, procedurę SKILFUL CLASS oraz elementy szkoły trenerów. Fundacja posiada rekomendację twórcy metody KIDS' SKILLS i SKILLFUL CLASS. Jej autor - doktor Ben Furman fiński psychiatra i psychoterapeuta pracował z dziećmi na oddziałach psychiatrycznych. Stworzył metodę pracy z dziećmi opartą na nie rozwiązywaniu problemów, ale na uczeniu się przez dziecko nowych umiejętności, dzięki którym jest w stanie te problemy pokonać.

- Wiemy, jak ważne jest wspieranie młodzieży i dzieci w przezwyciężaniu problemów. Cieszę się, że dzięki profesjonalnym warsztatom nasza kadra pozna skuteczne narzędzia i poszerzy swoje umiejętności w pracy z młodymi tyszanami - mówi Maciej Gramatyka, pełniący funkcję prezydenta Tychów.  

Fundacja Pomocy Dzieciom „Ulica” przeprowadzi w Tychach dwa cykle szkoleń stacjonarnych: podstawowy i zaawansowany oraz superwizję.

Szkolenie Kids' Skills przygotowuje do pracy indywidualnej z dzieckiem a szkolenie Skilful Group do pracy z grupą. Uczestnicy szkolenia poznają, zaawansowane metody pracy Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach, zdobędą umiejętności budowania porozumienia z rodziną na rzecz wsparcia dziecka, zyskają wiedzę na temat pracy z grupą, ale przede wszystkim zdobędą umiejętność budowania poczucia sprawczości w dziecku lub grupie pozwalające przezwyciężyć problemy.

Szkolenia przeprowadzone będą metodą warsztatową w trybie stacjonarnym. W warsztatach weźmie udział 30 osób.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.