27 lutego 2024 0:00

Od 4 marca trolejbusy linii D kursowały będą po nowej trasie przejazdu, obejmującej ulice Cielmicką, Strefową i Serdeczną, czyli tę część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, której trolejbusy do tej pory nie obsługiwały.

Zostanie zwiększona częstotliwość kursowania trolejbusowej linii D, której podstawowa trasa się nie zmieni. Nowością będą kursy przez ul. Cielmicką, Strefową i Serdeczną w godzinach zmian w zakładach pracy. Oznacza to, że będzie możliwy dojazd do pracy na godzinę 6, 14 i 22. Pozwoli to pracownikom zakładów pracy na wygodny dojazd i powrót, bez konieczności przesiadki. 

Jeżeli zaproponowana trasa linii D zostanie pozytywnie przyjęta przez pasażerów, zostanie rozważone wprowadzenie przejazdu ulicami Cielmicką, Stefową i Serdeczną w większej liczbie kursów.

Wydłużenie linii D będzie możliwe dzięki zakupionym przez Tyskie Linie Trolejbusowe „Gepardom”, czyli nowoczesnym trolejbusom wyposażonym w baterie trakcyjne, umożliwiające przejechanie kilkudziesięciu kilometrów bez podłączenia do sieci trakcyjnej. Będzie to już czwarta linia trolejbusowa, regularnie wykorzystująca możliwość jazdy bez podłączenia do sieci. Do tej pory trolejbusy na bateriach kursowały na liniach E, G, H.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.