5 listopada 2010 12:05

Reprezentacja Tychów wzięła udział w IV Mistrzostwach Pracowników Samorządowych i Radnych Górnośląskiego Związku Metropolitalnego "Gorole razem z hanysami", które odbyły się na początku października w Dąbrowie Górniczej.

Do zawodów zgłosiło się 217 zawodników i zawodniczek z 10-ciu gmin na 14 zrzeszonych w GZM (brakło Mysłowic, Jaworzna, Gliwic, Bytomia). Ostatecznie wystartowało 170 zawodników w 9-ciu dyscyplinach, w 29 konkurencjach. Uczestnicy pływali, grali w piłkę nożną, siatkówkę, darta, tenisa ziemnego i bowling. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy, w konkurencjach drużynowych wręczano puchary. W klasyfikacji generalnej Tychy znalazły się na drugim miejscu, lepsi byli jedynie zawodnicy z Dąbrowy Górniczej. Na trzecim miejscu uplasowały się Piekary Śląskie.

Reprezentacja tyska osiągnęła najlepsze wyniki w tenisie stołowym kobiet (Halina Bąk, Angela Predela zajęły pierwsze miejsce w grze deblowej). Grupa z Tychów sukces odniosła także w bowlingu - spośród mężczyzn wygrał Leszek Jędrzejczyk, a w kategorii kobiet pierwsze trzy miejsca zajęły panie z naszego miasta: Katarzyna Dydyńska, Danuta Dobrzyńska i Małgorzata Cebula.

Wszystkim zawodnikom z tyskiej drużyny serdecznie gratulujemy!