14 grudnia 2023 12:36

Urząd Miasta Tychy zaprasza do udziału w konkursie „Zrób kolorowy prezent naturze”, na zbiórkę makulatury. Konkurs prowadzony jest w ramach kampanii „Gramy w kolory” Segreaguj i skierowany jest do uczniów klas 1-8.

Co roku, od Świąt Bożego Narodzenia gromadzimy kartony po prezentach, papier, koperty i inne papierowe opakowania, które wyrzucamy do pojemników na śmieci. To dobry czas, by pomyśleć o przeznaczeniu papieru na zbiórkę. Jest to symboliczny prezent dla natury i środowiska na Boże Narodzenie, Nowy Rok i Wielkanoc.

Akcja rozpoczyna się 19 grudnia 2023 roku i kończy 15 marca 2024 roku.

Celem konkursu jest kreowanie wśród uczniów prawidłowych postaw w zakresie segregacji odpadów i ich powtórnego wykorzystania, rozwijania poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego poprzez codzienne działania w domu, szkole i najbliższym otoczeniu, propagowanie wśród uczniów postaw proekologicznych, zwiększenie ilości zbieranych selektywnie odpadów typu papier i tektura na terenie Miasta Tychy.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 19 grudnia 2023. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 22 marca 2024 roku.

Dla najaktywniejszych szkół i klas przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegóły konkursu dostępne są w Regulaminie konkursu, aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Dodatkowych informacji udzielą pracownicy Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą, tel. (32) 776 39 45. 

ZARZĄDZENIE NR 0050/418/23 PREZYDENTA MIASTA TYCHY z dnia 13 grudnia 2023 r. w sprawie ogłoszenia konkursu w ramach kampanii  „Gramy w kolory” SEGREAGUJ, na zbiórkę makulatury w klasach 1-8  pod  nazwą „Zrób kolorowy prezent naturze”>>

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.