16 listopada 2023 9:12

W środę 15 listopada podczas uroczystej gali w sali Sejmu Śląskiego rozstrzygnięto tegoroczny Ranking Gmin Województwa Śląskiego. Wśród laureatów znalazły się Tychy, które zajęły 4. miejsce w kategorii miast na prawach powiatu. Nagrodę odebrała Hanna Skoczylas - Dyrektorka Biura ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Ranking Gmin jest inicjatywą realizowaną od wielu lat przez regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. Tegoroczny ranking został opracowany we współpracy z Urzędem Statystycznym w Katowicach. 

Jak piszą organizatorzy: "Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego".

W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa śląskiego oraz miasta na prawach powiatu. 

Tychy zajęły 4. miejsce tuż za Katowicami, Gliwicami i Bielskiem-Białą. W ubiegłym roku Tychy zajęły 3. miejsce w rankingu.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.