28 września 2023 9:04

28 września kończy działanie system ŚKUP. Znajdujące się w nim dane zostaną przeniesione do systemu Transport GZM. Żadne bilety ani środki pieniężne z systemu ŚKUP nie „przepadną”. Będzie można z nich korzystać w systemie Transport GZM.

Dla całego procesu najważniejsze jest, aby założyć konto w nowym systemie Transport GZM. W październiku użytkownicy systemu Transport GZM uzyskają możliwość zmigrowania danych ze swoich kart ŚKUP.  

Od 28 września pasażerowie nie będą mogli korzystać z taryfy odległościowej, a także z zapisanych na karcie ŚKUP biletów jednorazowych i biletów wieloprzejazdowych. W tym czasie wyłączona zostanie również możliwość kupowania i kodowania zapisywanych na karcie ŚKUP biletów elektronicznych – zarówno w punktach sprzedaży, Punktach Obsługi Pasażera, automatach biletowych, na Portalu Klienta ŚKUP, jak i w aplikacji „Mobilny ŚKUP”. Zamiast tego, pasażerowie będą mogli w POP kupić 30-dniowe bilety papierowe (dostępne będą obydwie formy płatności – zarówno gotówkowa jak i bezgotówkowa).

W tym czasie zachęcamy do zakupu biletów elektronicznych (poprzez aplikacje mobilne, w tym przez dostępną już dla pasażerów aplikację Transport GZM, w której są dostępne wszystkie bilety z taryfy ZTM) lub biletów papierowych.

Od 28 września tablice SDIP, które znajdują się przy przystankach, wskazywać będą rozkładowe czasy przyjazdów autobusów, tramwajów i trolejbusów. Bilety papierowe w automatach biletowych z systemem ŚKUP będą sprzedawane za gotówkę do 30 września.

Pasażerów zachęcamy do śledzenia strony www.transportgzm.pl, gdzie zostało opisane działanie nowego systemu oraz etapy przejścia ze ŚKUP na Transport GZM. Pomocą służą również konsultanci infolinii działającej całą dobę pod numerem: 800 16 30 30.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.