20 września 2023 12:04

Miasto zwyciężyło w rankingu „Gmina przyjazna rowerzystom 2022”. Finałowa gala plebiscytu Rower Power – czyli rowerowych nagród Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego odbyła się we wtorek (19 września) w sosnowieckiej Muzie. Nagrody i wyróżnienia przyznają rowerzyści i organizacje rowerowe działające w regionie.

Głosowano w siedmiu kategoriach, z których każda zawierała po trzy nominacje. Była to trzecia odsłona wydarzenia organizowanego przez Sosnowieckie Stowarzyszenie Rowerowe.

W kategorii „Gmina przyjazna rowerzystom” wygrały Tychy przed Pszczyną i Piekarami Śląskimi.

- Tychy to miasto rowerzystów. Nasi mieszkańcy wykorzystują ten środek transportu nie tylko rekreacyjnie, ale także w drodze do pracy czy szkoły. Musimy więc zapewnić bardzo dobre warunki do jazdy, dlatego od lat inwestujemy w rozbudowę infrastruktury dla cyklistów – budujemy nowe ścieżki rowerowe, modernizujemy istniejące, powstają stacje napraw i parkingi dla rowerów. Cieszę się, że ten wysiłek jest doceniany przez użytkowników, rowerzystów – mówi Andrzej Dziuba - prezydent Tychów.

W kategorii „Rowerowa Inwestycja roku 2022” zwyciężył kolejny odcinek bulwarów Nacyny w Rybniku, „Urzędnikiem przyjaznym rowerzystom” została Sylwia Górska z Urzędu Miasta Katowic, a aktywistą rowerowym - Kamil Potocki.

Propozycje do nagród, ale i antynagród, które także przyznano podczas gali to wynik konsultacji i rozmów w rowerowym środowisku.

 - Przemierzając nasze miasta na rowerach, obserwujemy zmiany, inwestycje, które dotyczą rowerzystów. Czasami jesteśmy w ocenie zgodni. Innym razem się pospieramy. Ważne, żeby na koniec wyciągać konstruktywne wnioski. Chwalić to, co dobre i ganić, apelować o zmiany, gdy coś nie wyszło – mówią organizatorzy rankingu.

Nagrodę w imieniu tyskiego samorządu odebrał Michał Kasperczyk – tyski oficer rowerowy.

Była to trzecia odsłona wydarzenia organizowanego przez Sosnowieckie Stowarzyszenie Rowerowe.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.