13 września 2023 8:33

W piątek 15 września tyski sklep społeczny „Spichlerz" będzie świętował rok działalności. Z tej okazji odwiedzający punkt będą mogli skorzystać z przygotowanych promocji i wyjątkowych ofert. W tym dniu, tak jak w każdą sobotę, można będzie korzystać z zakupów bez jakichkolwiek skierowań.

"W dniu pierwszych urodzin sklepu Spichlerz w Tychach będziemy witać zgromadzonych gości urodzinowym tortem! Będzie też kawa, herbata, zimne napoje oraz sałatki i przekąski #zerowaste." - pisze w komunikacie prasowym Fundacja Wolne Miejsce, prowadząca tyski sklep społeczny. Świętowanie rozpocznie się już o godzinie 10.00. 


Sklep społeczny to miejsce, gdzie można kupić pełnowartościowe produkty, często z krótkim terminem ważności, w cenach niższych niż w innych sklepach. W Tychach taki sklep znajduje się na 1 piętrze w Tyskich Halach Targowych przy al. Józefa Piłsudskiego 8. Jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 16.00, a w soboty od 9.00 do 13.00. Można w nim kupić w atrakcyjnych cenach artykuły spożywcze, środki higieny osobistej oraz środki czystości.

Najważniejszą zasadą działania sklepów jest sprzedaż produktów, których ceny za ogólny koszyk zakupów nie przekraczają 50% wartości ceny rynkowej.

Do codziennych zakupów w Sklepie Społecznych upoważnione są osoby samotnie gospodarujące o dochodzie niższym niż 2328 zł, oraz rodziny, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 1800 zł. Dla seniorów sklep dostępny jest niezależnie od wysokości dochodów. 

Aby uzyskać skierowanie, należy zgłosić się do sklepu społecznego ( al. Józefa Piłsudskiego 8), do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Punktu terenowego MOPS.

Więcej informacji na stronie Sklepu społecznego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.