14 września 2023 16:13

Od 8 września trwa głosowanie na projekty mieszkańców złożone w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku każdy mieszkaniec będzie mógł wybrać aż cztery projekty.

Do 10. edycji Budżetu Obywatelskiego złożono rekordową liczbę 239 wniosków. Po weryfikacji formalnej i merytorycznej pod głosowanie trafiło łącznie 145 projektów, z czego 31 dotyczy całego miasta, a 114 określonego rejonu. 

Każdy tyszanin, niezależnie od tego ile ma lat, może jeden raz zagłosować, wybierając maksymalnie cztery projekty – dwa z puli projektów dotyczących całego miasta i dwa z puli projektów dotyczących określonego rejonu miasta. Przy wyborze projektu rejonowego możesz wybrać projekt/y, który najbardziej Cię interesuje, a nie ten, który znajduje się najbliżej twojego zamieszkania.

Jak już wybrałeś projekt lub projekty możesz zagłosować

Głosowanie w formie elektronicznej zajmie Ci nie więcej niż 5 minut. Po wpisaniu imienia, nazwiska i adresu zamieszkania oraz zaakceptowaniu regulaminu, ostateczny wybór zatwierdź klikając na przycisk „Głosuj”. Pamiętaj, możesz zagłosować tylko raz. Każda następna próba oddania głosu będzie uznana za nieważną. 

Głosujemy na stronie https://razemtychy.pl

Możesz również oddać swój głos:

  • w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta (al. Niepodległości 49, stanowisko nr 2, parter)
  • w MBP Tychy (Tychy Mediateka, al. marsz. J. Piłsudskiego 16) i jej filiach
  • w mieście - w różnych miejscach i podczas wybranych wydarzeń. Wykaz miejsc: https://bit.ly/bo-glosowanie

W formie papierowej możesz zagłosować w Głównym Puncie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30 pokój 209 w godzinach pracy urzędu.

Dlaczego warto głosować?

Pula środków przeznaczona realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego wynosi 5 mln złotych. Warto zagłosować i zdecydować na co te pieniądze mają zostać przeznaczone. Wasze głosy mogą realnie wpłynąć na kształt naszych osiedli i całego miasta. Oczywiście do realizacji przejdą te projekty, które uzyskają najwięcej głosów mieszkańców.

Kto jeszcze nie wybrał swoich projektów może zapoznać się z nimi na stronie razemtychy.pl w zakładce Budżet Obywatelski na 2024 r./Projekty Mieszkańców. Dodatkowo każdy projekt został przypisany do konkretnej kategorii lub dzielnicy.

fot. Piotr Podsiadły

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.