8 października 2010 10:16

Dodatkowe środki przeznaczone zostaną na niektóre inwestycje miejskie – tak zadecydowano podczas wrześniowej sesji Rady Miasta. Zwiększono nakłady finansowe na przebudowę transportu publicznego w Tychach, drogi oraz na oświatę.

Na remonty dróg krajowych i powiatowych, ich bieżące utrzymanie oraz na zieleń w pasach tych dróg przeznaczono dodatkowo milion złotych.

Zadanie „Budowa drogi przeciwpożarowej do Ośrodka Żeglarskiego na Paprocanach” będzie zasilone kwotą 450 tys. zł. W sumie budżet na tę inwestycję wynosi 650 tys. złotych.

Do   Wieloletniego Programu Inwestycyjnego 2010 – 2012 wprowadzono zadanie inwestycyjne pn. „Rozbudowa ul. Paproci” z nakładami w 2011 roku w wysokości 100 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej.    

Natomiast na sporządzenie dokumentacji projektowej, która dotyczy inwestycji „Przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Cmentarza Komunalnego w dzielnicy Wartogłowiec” przeznaczono w tym roku 45 tys. złotych.

Miasto zwiększyło również wydatki na oświatę i wychowanie. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia do sali gimnastycznej w wyremontowanym niedawno Zespole Szkół Muzycznych – na ten cel przeznaczono 10 tys. złotych. Z kolei na remont Gimnazjum nr 10 przy ul. Wejchertów przeznaczono dodatkowe 20 tys. zł, a na remont SP nr 5 przy ul. Czarnieckiego – 60 tys. złotych. 

Ponad 63 tys. zł zagwarantowano dodatkowo na realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej (prawie 52 tys. zł dla Komendy Miejskiej Policji i  11,5 tys. na rozbudowę centrali telefonicznej w budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.