27 czerwca 2023 10:04

Tychy przystąpiły do wyzwania Healthy Cities 2023. W sportowej rywalizacji bierze udział 66 miast na prawach powiatu. Akcja ma zmotywować mieszkańców Tychów do regularnej aktywności fizycznej, którą da się przeliczyć na kroki w trosce o lepsze zdrowie, poprawę kondycji oraz dbanie o przyszłość planety. Wyzwanie trwa do 30 czerwca.

W ramach wyzwania zalecane jest wykonanie minimum 6 tys. kroków dziennie. W efekcie można zadbać o swoją kondycję, lepsze zdrowie, przyszłość planety, ale także rywalizować z innymi Uczestnikami. 

Jak dołączyć do wyzwania Healthy Cities 2023

Wystarczy pobrać aplikację na telefon Healthy Cities i wskazać miasto, które się reprezentuje. Jest ona dostępna zarówno na AppStore jak i Google Play. Później pozostaje już tylko być aktywnym fizycznie przez cały czerwiec.

Link do aplikacji z AppStore>

Link do aplikacji w Google Play>

Nagrody

W trzeciej edycji wyzwania Healthy Cities najbardziej aktywne miasta i uczestnicy zostaną nagrodzeni. W imieniu każdej osoby biorącej udział w wyzwaniu, zarówno w rankingu firm jak i miast,  Grupa LUX MED posadzi drzewo. 

Nagrodą dla trzech zwycięskich firm będzie patronat nad projektem rewitalizacji torfowisk na terenie Polski wspólnie z Centrum UNEP/GRID - Warszawa.

Trzy najbardziej aktywne miasta otrzymają środki finansowe - zielony budżet na proekologiczne działania. W mieście, które zajmie pierwsze miejsce na podium zostaną przeprowadzone warsztaty „Umiem Pomóc”. Ich celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zasad pierwszej pomocy.

Informacje na stronie organizatora.


Obecnie trwa trzecia edycja wyzwania. W 2021 roku udział wzięło 4 tys. uczestników, rok później udało się podwoić liczbę

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.