26 maja 2023 11:39

W Dzień Dziecka (1 czerwca) na fotelu prezydenta Tychów zasiądzie uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 40 im. J. Ziętka z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach - Kacper Ogórek. To nagroda za udział w konkursie organizowanym przez Prezydenta Miasta Tychy i Młodzieżową Radę Miasta.

Komisja konkursowa zebrała się 23 maja w składzie: Ewa Grudniok – Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Tychy, Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy, Julia Łuczun– Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Tychy, Kamil Peszat – z redakcji Twoje Tychy, Piotr Podsiadły - z Biura Prasowego Urzędu Miasta Tychy. 

I miejsce zostało przyznane Kacprowi Ogórkowi, który uczęszcza do VI klasy Szkoły Podstawowej nr 40  im. J. Ziętka z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, wyróżnienie otrzymał Łukasz Noras - uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej nr 24 im. Himalaistów Polskich w Tychach.

- Gratulujemy pomysłów na nagrania, trafnych spostrzeżeń i propozycji. Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka spędzony w tyskim magistracie zainspiruje naszych laureatów do aktywności i działań na rzecz miasta w przyszłości  - mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowy urzędu. 

Zwycięzca w swoim nagraniu opowiedział o sprawach, które docenia w naszym mieście oraz przedstawił propozycje projektów do realizacji.

1 czerwca Kacper Ogórek i Łukasz Noras spotkają się z prezydentem Tychów i będą mieli okazję poznać zadania włodarza miasta "od kuchni". Będzie czas na rozmowy o mieście, o roli prezydenta i jego zastępców. Odbędą się także spotkania z Przewodniczącą Rady Miasta - Barbarą Konieczną, przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta oraz Tyskiej Rady Seniorów. 

Laureatów konkursu prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 32 776 39 13, mail: rzecznik@umtychy.pl. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.