24 maja 2023 12:26

Od poniedziałku 22 maja mieszkańcy mogą składać wnioski o preferencyjny zakup węgla. Węgiel sprzedawany będzie w cenie nie wyższej niż 2000 zł za tonę, bez limitu ilościowego.

Szacunkowa ilość paliwa stałego przeznaczonego do sprzedaży końcowej:

- 47 ton węgla typu ekogroszek,

- 8 ton węgla typu orzech.

Cena zawiera jednorazową usługę transportu surowca ze składu.

Kto może złożyć wniosek o preferencyjny zakup węgla

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona tylko osoba fizyczna w gospodarstwie domowym która:

  • spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust 1   ustawy z dnia   5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. 2023 r. poz. 141 t.j.), tj. osoba której wypłacono dodatek węglowy lub której pozytywnie rozpatrzono wniosek o dodatek węglowy,

albo

  • spełnia warunki do otrzymana dodatku węglowego i nie ubiegała się o dodatek węglowy, a dokonała zgłoszenia głównego źródła ogrzewania, tj. źródła węglowego w CEEB. 

Sposób składania wniosku

Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego można złożyć:

  • w Urzędzie Miasta Tychy, 8 piętro pokój 803,
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej, wniosek o zakup opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem: Portalu ePUAP – http://epuap.gov.pl - jako pismo ogólne do podmiotu publicznego, 
  • za pośrednictwem poczty, wniosek należy kierować na adres: Urząd Miasta Tychy, al. Niepodległości 49, 43-100 Tychy 

Wnioski w urzędzie miasta przyjmowane są w godzinach pracy urzędu: od poniedziałku do środy: godz. 7.30 – 15:30, w czwartki od godz. 7.30 -17.30 oraz w piątki od godz. 7.30‑13.30.

Zgodnie z nowelizacją ustawy jest możliwy zakup węgla przez mieszkańców innych gmin, na podstawie posiadanego zaświadczenia, o ile są uprawnieni do dodatku węglowego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.