18 maja 2023 16:01

Dziś na skwerze przy ul. Czystej rozpoczęła się akcja symbolicznego, rodzinnego sadzenia drzew w Tychach. To już druga edycja tej kampanii, w ramach której tyskie rodziny upamiętniają narodziny swoich dzieci.

- Drzewa, które posadzicie dzisiaj Państwo, są symbolem nowego życia, które pojawiło się w Waszych rodzinach. Oprócz wymiaru sentymentalnego akcja ma także wymiar przyrodniczy i ekologiczny - mówiła obecna podczas dzisiejszego sadzenia drzew Hanna Skoczylas - zastępca prezydenta miasta Tychy ds. zrównoważonego rozwoju.

W ramach tegorocznej akcji posadzone zostaną klony i lipy. Sadzenie drzew będzie kontynuowane zgodnie z harmonogramem:

- 19 maja 2023 roku, godz. 11:00 (piątek) – park Suble

- 19 maja 2023 roku, godz. 13:00 (piątek) - teren zielony przy ul. Dąbrowskiego

- 22 maja 2023 roku, godz. 12:00 (poniedziałek) - Rodzinny park bł. Karoliny

- 23 maja 2023 roku, godz. 12:00 (wtorek) – teren zielony przy ul. Burschego


W roku ubiegłym, dla dzieci urodzonych w 2021 roku rodzice posadzili około 90 drzew w 9 lokalizacjach na terenie Tychów. Rodzice posadzili drzewa>>

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.