9 maja 2023 11:45

Wodny Park Tychy świętuje w tym roku piąte urodziny. Od otwarcia w 2018 roku odwiedziło go ponad 2 200 000 gości. Wodny Park Tychy obchody swojego pięciolecia zaplanował na 12 maja. W obiekcie odbędą się dwa duże wydarzenia – Urodzinowe AquaParty w strefie rekreacji oraz Urodzinowa Noc Saunowa w Saunach Książęcych. Każde z wydarzeń będzie obfitowało w atrakcje. Zaplanowano m.in. konkursy z nagrodami, pokazy surfingowe, urodzinowy poczęstunek oraz specjalne animacje i lekcje pływania dla dzieci.

Wodny Park Tychy ma już pięć lat!

Wodny Park Tychy to jedna z nowocześniejszych inwestycji zarówno w kwestii rozwiązań ekologicznych, jak i oferowanych atrakcji. 

Znaleźć w nim można strefę basenów sportowych, strefę basenów rekreacyjnych wraz ze zjeżdżalniami, w tym zjeżdżalnię AquaLoop dostarczającą niezapomnianych, ekstremalnych emocji. Dla spragnionych mocnych, morskich wrażeń obiekt oferuje symulator surfingu. Z myślą o relaksie stworzono strefę saun oraz SPA Książęce m.in. z kapsułą floatingu czy sauną ganbanyoku, które doskonale wpływają na regenerację ciała i duszy. W budynku znajduje się także Wodna Akademia będąca edukacyjnym centrum przedstawiającym w atrakcyjny sposób wiedzę na temat wody i zjawisk fizycznych jej towarzyszących. To świetna forma spędzenia wolnego czasu, nie tylko dla najmłodszych!

Bardzo istotnym wyróżnikiem Wodnego Parku Tychy jest jego ekologiczny charakter. Inwestycja jest samowystarczalna energetycznie dzięki zasilaniu biogazem powstającym w tyskiej oczyszczalni ścieków.

Duże zainteresowanie i uznanie klientów sprawiają, że spółka RCGW S.A. rozwija i rozbudowuje infrastrukturę Wodnego Parku Tychy. Ukończeniu dobiega budowa nowej Sauny Daisy, która jest jedną z największych w Polsce i pomieści ponad 100 osób. W strefie basenów zewnętrznych mają powstać dwie nowe niecki basenowe. Obecnie powierzchnia basenu zewnętrznego wypływowego wynosi 164,7m2. Projektowana jest rozbudowa obejmująca basen zewnętrzny o powierzchni 273m2 oraz basen dziecięcy o powierzchni 99m2. W kolejnych latach w pobliżu Wodnego Parku powstanie lodowisko zamknięte o tafli ok 30x60 m – obecnie trwają prace przed koncepcyjne.

5 urodziny Wodnego Parku Tychy

Wodny Park Tychy obchody swojego pięciolecia zaplanował na 12 maja. W obiekcie będą trwały dwa duże wydarzenia – Urodzinowe AquaParty (12 maja, g. 17-22) w strefie rekreacji oraz Urodzinowa Noc Saunowa (21.00-02.00) w Saunach Książęcych. Każde z wydarzeń będzie obfitowało w atrakcje. Zaplanowano m.in. konkursy z nagrodami, pokazy surfingowe, urodzinowy poczęstunek oraz specjalne animacje i lekcje pływania dla dzieci. Dodatkowo, przez cały urodzinowy weekend tj. 12-14 maja, Wodna Akademia otwiera się dla zwiedzających oferując wejście jedynie za 1 zł. Zarząd oraz pracownicy Wodnego Parku Tychy zapraszają tyszan oraz wszystkich gości na wspólne świętowanie piątych urodzin.

Wodny Park Tychy - strona internetowa

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.