Kampania społeczna organizowana przez Urząd Miasta Tychy, Caritas Archidiecezji Katowickiej - Ośrodek św. Faustyna oraz Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Celem kampanii jest pokazanie, że osoby z niepełnosprawnościami realizują swoje pasje, odnoszą sukcesy i mogą być inspiracją dla innych w pokonywaniu barier. Akcja ma także przybliżyć tyszanom działalność organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Kampanię rozpocznie turniej piłkarski uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy na boiskach piłkarskich przy ul. Generała Andersa na os. A .

Program kampanii "Z nich jesteśmy dumni" 2023

16 maja – Wiosenne Potyczki Piłkarskie Środowiskowych Domów Samopomocy

Turniej piłkarski dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami na co dzień uczestniczących     w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w Środowiskowych Domach Samopomocy.

Miejsce: Zespół Boisk Piłkarskich przy ul. Generała Andersa na os. A

Godz. 9.00 – 14.00

Organizatorzy: Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

18 maja – XXI Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych – edycja plastyczna

Festiwal jako miejsce prezentacji działalności artystycznej osób z niepełnosprawnościami daje możliwość zaprezentowania szerszej publiczności efektów swojej pracy. Tegoroczna XXI edycja Festiwalu z uwagi na prowadzony remont w Tetrze Małym w Tychach została ograniczona do konkursu plastycznego.

Miejsce: Gemini Park Tychy „Okno na kulturę”

Godz. 12.00 – uroczyste otwarcie wystawy

Organizatorzy: Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna, Urząd Miasta Tychy oraz Miejskie Centrum Kultury

21 maja – Piknik Tyskich Organizacji Pozarządowych

Wydarzenie mające na celu prezentację oferty tyskich organizacji pozarządowych i inicjatyw społecznych, w tym działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wśród mieszkańców miasta Tychy oraz zapoznanie i promowanie ich działań. Mieszkańcy będą możliwość poznania ofert organizacji, zaangażowania się w jej działania lub/i uzyskania wsparcia np. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany

Godz. 14.00 – 17.00

Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Urząd Miasta Tychy

7 czerwca – XXV Śląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych

Wydarzenie mające na celu wspieranie osób z niepełnosprawnościami w działaniach zmierzających do ich lepszego funkcjonowania w społeczeństwie.

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany

Godz. 9.30 – 15.00

Organizatorzy: Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna, Klub Olimpiad Specjalnych „Pryzmat” Tychy oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie

Powrót na stronę Niepełnosprawni w Tychach

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.