28 września 2010 14:46

W dniu dzisiejszym, w Urzędzie Miasta w Tychach, podczas konferencji zorganizowanej przez Miejski Zarząd Oświaty, podsumowano kampanię "6 latek w szkole". Kampania, która trwała od grudnia 2009r., była poświęcona informowaniu rodziców o zasadach nauki 6-latków w szkołach oraz promocji obniżenia wieku szkolnego.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy szkół podstawowych, przedszkoli, pedagodzy i psychologowie oraz zaproszeni goście, w tym m.in. dyrektor, Dorota Marzec, reprezentująca Śląskiego Kuratora Oświaty oraz wiceprezydent, Daria Szczepańska, reprezentująca Prezydenta Tychów. Podczas konferencji dyrektorzy wybranych szkół i przedszkoli prezentowali własne doświadczenia z udziału kampanii, a także to, jak szkoły są przygotowane do edukacji i zarazem opieki nad 6-latkami.

 

W Tychach w 2009 roku do szkół zapisano 17 dzieci, w wieku 6 lat, w 2010 roku ta liczba wzrosła do 142 dzieci. Współczynnik liczby 6-latków w Tychach, które podjęły naukę w szkołach podstawowych od września 2010r., w stosunku do liczby wszystkich dzieci w tym wieku, wynosi 12,5proc. i jest wyższy w porównaniu do Katowic (5,22 proc.) i Bielska - Białej (9,76 proc.).
Od 2012 roku wszystkie dzieci w wieku 6 lat rozpoczną obowiązkową edukację w szkołach podstawowych.

 

Kampania "6-latek w szkole" była prowadzona pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Stanisława Fabera oraz Prezydenta Tychów, Andrzeja Dziuby. W czasie trwania kampanii odbyły się m.in. spotkania w szkołach i przedszkolach z rodzicami, podczas których informowano o przygotowaniu szkół do pracy z dziećmi w wieku 6 lat i zmianach programowych, które uzasadniają obniżenie wieku rozpoczęcia edukacji dzieci. Kampanię wsparli także pedagodzy i psychologowie z Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Tychach, biorąc udział w zorganizowanych prelekcjach, przeprowadzając diagnozy, konsultacje i wystawiając opinie dla 6-latków dotyczące zdolności do podjęcia nauki w szkołach.

 

Poniżej galeria zdjęć z konferencji.

 

 

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.