24 kwietnia 2023 11:05

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tychach będą dyżurowali w najbliższą środę, tj. 26 kwietnia w Urzędzie Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49. Dyżur potrwa od godz. 11 do 14 w Biurze Obsługi Klienta na parterze budynku.

To kolejny dyżur w tyskim urzędzie, podczas którego przedstawiciele ZUS wspólnie z pracownikami Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej UM Tychy, udzielą porad w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, pomogą wypełnić wniosek chcącym założyć firmę.  

Pracownicy ZUS odpowiedzą na pytania dotyczące rozliczania oraz ulg w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, wypełniania i składania dokumentów zgłoszeniowych. Pomogą również w założeniu profilu PUE ZUS oraz powiedzą, jakie są zasady składania wniosków o świadczenia rodzinne (500+, 300+, rodzinnego kapitału opiekuńczego oraz dofinansowania do pobytu w żłobku, klubie dziecięcym i u dziennego opiekuna).

Dyżury w ramach cyklu „Środy z ZUS w tyskim urzędzie”, będą odbywały się w każdą ostatnią środę miesiąca. Kolejne spotkanie odbędzie się 31 maja.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.