19 kwietnia 2023 9:01

Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem terenu znajdującego się u zbiegu ulic Cienistej, Bema i Bałuckiego. Powstanie tam zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. Prace potrwają do połowy października.

W skwerze powstaną nowe chodniki z luźno ułożonych płyt betonowych, aby nie uszczelniać terenu, w miejscach istniejących przedeptów. Po wschodniej stronie wśród drzew ułożone zostaną z kolei plastry z drewna. Układ skweru będzie nawiązywał do okolicznej architektury budynków. Powstanie tam kilka różnych stref o charakterze rekreacyjnym, m.in. ogród społeczny, wybieg dla psów czy place, które będą pełniły rolę miejsc spotkań mieszkańców. W parku pojawią się ławki, sześcienne siedziska oraz drewniane siedzisko w formie podestu o nieregularnym kształcie, a także stół piknikowy i donice.

Nie zabraknie stojaków rowerowych oraz koszy na odpady i psie odchody. Na terenie skweru zaplanowano posadzenie krzewów, będących pokarmem dla ptaków. Dla owadów pojawią się byliny oraz domki wśród rabat. Wzdłuż dwóch głównych ciągów pieszych zainstalowanych zostanie łącznie sześć lamp oświetlenia parkowego. Prace potrwają do połowy października.

fot. Piotr Podsiadły

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.