23 marca 2023 14:53

Od soboty 1 kwietnia dostępne będą bilety kolejowe za złotówkę, dzięki którym pasażer będzie mógł przejechać jedną stację np. z Tychy Lodowisko do Tychy Grota-Roweckiego. Koleje Śląskie uruchomią pilotażowy program „metro” w Tychach na trzy miesiące i nie wykluczają rozszerzenia projektu na inne miasta.

– Pilotażowo, na razie po Tychach, za jedną złotówkę pasażer będzie jeździć od stacji do stacji. Zamiast korzystać z autobusy czy samochodu, żeby pojechać po bułki, od 1 kwietnia można po nie pojechać pociągiem za złotówkę. To nie jest prima aprillis. Przez trzy miesiące będziemy sprawdzać zainteresowanie pasażerów. Jeśli takie będzie, natychmiast wprowadzimy usługę w innych gminach – powiedział Maciej Zaremba z Kolei Śląskich.

Bilet będzie obowiązywał także w przejazdach do przystanku Tychy Żwaków, który jako jedyny z tyskich przystanków leży na innej trasie niż te w kierunku Tychów Lodowiska.

Bilety do „metra” dostępne będą tylko w biletomatach i aplikacjach mobilnych.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.