23 marca 2023 12:38

W sobotę 25 marca w Tychach zgasną światła. Po raz kolejny miasto bierze udział w symbolicznej akcji WWF i gasi podświetlenie niektórych obiektów miejskich. W tym roku w godz. 20:30 - 21.30 wyłączone zostanie podświetlenie Stadionu Miejskiego oraz napisu "TYCHY" przy al. Niepodległości.

Godzinia dla Ziemi została zainicjowana w 2007 roku w Sydney przez organizację WWF i ma stanowić gest solidarności z ideą ochrony naszej planety. Co roku do akcji dołączają miliony ludzi na całym świecie. 

W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów, takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Opera Narodowa, Sky Tower we Wrocławiu, Zamek Krzyżacki w Malborku, Ministerstwo Środowiska czy Kancelaria Prezydenta RP. 

Symboliczna godzina ma skłonić do zastanowienia nad kondycją naszej planety, zjednoczyć ludzi na całym świecie w działaniach na rzecz ochrony Ziemi.

WWF Polska

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.