13 marca 2023 9:01

W niedzielę (12 marca) poznaliśmy wyniki konkursu XV Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF. Jury w składzie: Anna Kramarczyk, Katarzyna Flader-Rzeszowska, Andrzej Seweryn i Paweł Drzewiecki, po obejrzeniu 9 spektakli konkursowych przyznało Grand Prix w wysokości 7000 zł Aleksandrze Gosławskiej. Nagrodę laureatce konkursu wręczyła Hanna Skoczylas - zastępca prezydenta miasta Tychy.

- Dziękuję wszystkim, którzy wystąpili na scenie Teatru Małego, dziękuję organizatorom za profesjonalizm i ogromne zaangażowanie w organizację Festiwalu, oraz Państwu - publiczności zaaktywne uczestnictwo w spektaklach oraz wydarzeniach towarzyszących Festiwalowi - mówiła podczas gali finałowej Hanna Skoczylas, zastępca prezydenta miasta. - Nagrodzonym gratuluję fantastycznych występów! Jestem pewna, że jeszcze nie raz będziecie gościć w tej wyjątkowej przestrzeni Teatru Małego w Tychach - dodała Hanna Skoczylas.

W tym roku w kwalifikacjach konkursowych udział wzięło prawie czterdziestu monodramistów z całej Polski. Ostatecznie, do festiwalowych prezentacji zaproszono 9 wykonawców.

Jak mówią przedstawiciele jury: "Zobaczyliśmy spektakle sięgające wielkiej literatury, oparte na formie i animacji, a także przedstawienia o ogromnym zaangażowaniu społecznym. Poziom tegorocznego Festiwalu jury ocenia jako bardzo wysoki i dziękuje wszystkim uczestnikom za ich wrażliwość, zaangażowanie i kreatywność w dzieleniu się własną wizją świata". 

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix w wysokości 7000 zł dla Aleksandry Gosławskiej - "Za śmiałe wyrażenie głosu pokolenia młodych artystów przy pomocy bogatej palety środków teatralnych w monodramie Stand up".

Jury przyznało także trzy równorzędne nagrody, każda w wysokości 4000 zł, dla:

  1. Katarzyny Faszczewskiej za stworzenie portretu współczesnej kobiety poprzez twórcze przywrócenie osoby i poezji Anny Świrszczyńskiej w spektaklu "Jestem baba. Rzecz być może o Annie Świrszczyńskiej" w reżyserii Anny Gryszkówny.
  2. Grzegorza Piekarskiego za artystyczną odwagę w demaskowaniu mechanizmów hipokryzji i podwójnej moralności w polskim społeczeństwie w spektaklu  "Wyznania" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.
  3. Pawła Zieglera za prawdę sceniczną i prostotę środków aktorskich w ukazaniu dramatycznej historii Ślązaków, która staje się opowieścią o współczesnej Polsce w spektaklu "Kaczmarek" w reżyserii Małgorzaty Paszkier – Wojcieszonek.

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.