27 lutego 2023 10:42

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza do udziału w IX edycji Tyskiego Banku Kultury, którego celem jest rozwój oferty artystycznej oraz zwiększenie uczestnictwa mieszkańców w życiu kulturalnym naszego miasta. Wnioski można składać podczas naboru trwającego od 1 do 24 marca br., a kwota dofinansowania to 8500 zł.

Malujesz obrazy, tworzysz piękne fotografie, tańczysz, śpiewasz, a może w duszy grają Ci mocne brzmienia gitary elektrycznej?  Tworzysz od dawna, a może zupełnie niedawno odkryłeś w sobie pasję do szeroko rozumianej sztuki, której owocem są dzieła artystyczne?

Twórcy związani z Tychami będą mogli skorzystać ze wsparcia Miejskiego Centrum Kultury w realizacji swojego projektu, którego warunkiem jest premierowy charakter dzieła. W projekcie tym nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, dlatego to niepowtarzalna okazja, by spełnić swoje marzenia o wystawie, recitalu, występie. 

Wnioski można składać podczas naboru trwającego od 1 do 24 marca br. Co istotne, zmianie uległa maksymalna wysokość przyznawanych środków. Dotychczas zwycięskie projekty mogły skorzystać z finansowania do kwoty 6000 złotych. W 2023 roku każdy zakwalifikowany projekt będzie mógł skorzystać z budżetu w wysokości 8500 złotych.

W każdej z poprzednich edycji organizatorzy zostali pozytywnie zaskoczeni pomysłowością i kreatywnością tyskich twórców. Wielokrotnie udowodnili oni, że obcować ze sztuką można na wiele sposobów, a każdy z nich jest absolutnie wyjątkowy. Przy wyborze projektów szczególnie ceniona jest innowacyjność, świeżość, a także pasja autora. 

Regulamin TBK IX 2023

Załącznik nr 1 Wniosek na organizację projektu kulturalnego 2023

Załącznik nr 2 Zgoda przedstawiciela 2023

 

fot. Michał Poźniak | TBK Michał Banert Sztuka w podziemiu 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.