31 stycznia 2023 7:35

1 lutego 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów klas czwartych sportowych na rok szkolny 2023/2024. Wnioski o przyjęcie wraz z wymaganymi dokumentami i oświadczeniami należy złożyć w terminie do 3 marca bezpośrednio w wybranej tyskiej publicznej szkole podstawowej prowadzącej oddziały sportowe.

W Tychach są to: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 w Tychach, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 35 i Szkoła Podstawowa nr 36.

Do oddziału sportowego przyjmuje się kandydatów, którzy:
1. Posiadają stan zdrowia umożliwiający podjęcie nauki w szkole lub oddziale, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej;
2. Posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do szkoły lub oddziału;
3. Uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez polski związek sportowy właściwy dla danego sportu, w którym jest prowadzone szkolenie sportowe w danej szkole lub danym oddziale.

Informacje o terminach w postępowaniu rekrutacyjnym na stronie www.oswiata.tychy.pl w zakładce Rekrutacje – Szkoły Podstawowe klasy IV sportowe.

Z kolei od dnia 6 lutego 2023 r. rozpocznie się nabór do klas pierwszych szkół podstawowych.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.