17 stycznia 2023 13:39

W najbliższą niedzielę 22 stycznia Mediatekę wypełnią dźwięki morskich opowieści. Szantowy festiwal Port Pieśni Pracy w wersji zimowej po raz kolejny odbędzie się w Tychach. Widownia tyskiej Mediateki wypełni się do ostatniego miejsca.

Port Pieśni Pracy otworzy koncert zespołu The Nierobbers. Jest to grupa poruszająca się w klimacie piosenki turystycznej i poetyckiej, okraszonej zapachem wiatru i wody. Grupa jest laureatem wszystkich najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w kraju oraz wielokrotnym zdobywcą Nagrody Publiczności.

Następnie swój repertuar zaprezentują gospodarze Festiwalu, czyli Perły i Łotry w składzie: Adam Nawrot, Michał Mrozik, Michał Gramatyka, Włodzimierz Dębski, Ireneusz Herisz, Wojciech Harmansa. Ich siłą i rozpoznawalną cechą były zawsze bardzo profesjonalne aranżacje (zarówno wokalne, jak i instrumentalne) oraz wykonawstwo na najwyższym poziomie. W repertuarze dominują tradycyjne pieśni morza, jak i współczesna piosenka żeglarska oraz folk. Na scenie tyskiej Mediateki zaśpiewają to, co im w szantowych duszach gra.

Finał koncertu będzie należeć do Atlantydy, zespołu złożonego z muzyków z różnych stron Polski: Trójmiasta, Warszawy i Sanoka. Grupa powstała na przełomie 1994 i 1995 roku, ale część muzyków współtworzyła już wcześniej znane grupy sceny szantowej. W ich repertuarze muzycznym znajdziemy tradycyjne piosenki morskie oraz współczesne kompozycje założyciela grupy Sławomira Klupsia. Wśród najbardziej popularnych należy wymienić utwory tradycyjne, takie jak „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Dzień Św. Patryka” czy „Marco Polo” piosenkę Hughie Johnsa z polskim autorskim tekstem Sławka.

Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane. Widownia Mediateki w Tychach liczy 334 miejsca siedzące.

Fot. Franek Gramatyka

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.