13 stycznia 2023 13:25

Pod koniec ubiegłego roku Miejski Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach zakończył termomodernizację wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Katowickiej 145. Obiekt wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.

W ramach zadania przeprowadzono kompleksową termomodernizację budynku: ocieplono ściany zewnętrzne, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz źródła ogrzewania. Piecyki na opał stały, w które wyposażone były mieszkania, zastąpiono dwufunkcyjnymi kotłami gazowymi z zamkniętą komorą spalania, zapewniając centralne ogrzewanie oraz centralnie ciepłą wodę. W budynku znajduje się osiem mieszkań, w tym dwa dla osób poruszających się na wózku. Lokale wyposażone zostały w urządzenia sanitarne, zlewozmywaki oraz elektryczne lub gazowe kuchenki z piekarnikiem.

Wykonano dodatkową kondygnację w dobudowanej części budynku, na dachu której pojawiły się maty rozchodnikowe – zielony dach. Na podwórku pojawiły się nowe rośliny oraz zbiorniki na deszczówkę. Ustawiono odremontowane stare ławki, których styl komponuje się z zamontowaną pompą ręczną  tzw. „abisynką”. Odremontowano budynek gospodarczy, który został przeznaczony na altanę śmietnikową. Zadanie było realizowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 2,185 miliona złotych.

fot. MZBM

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.