11 stycznia 2023 7:00

Urząd Miasta Tychy rozpoczął ponowny nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla -EKOGROSZKU i ORZECHA.

Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego można złożyć:

  • bezpośrednio do Urzędu Miasta Tychy na parterze w punkcie: INFORMACJA,
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej,
  • za pośrednictwem poczty.

Wnioski przyjmowane są w godzinach pracy urzędu: od poniedziałku do środy: godz. 7.30 – 15:30, w czwartki od godz. 7.30 -17.30 oraz w piątki od godz. 7.30‑13.30.

Przypominamy, że do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona tylko osoba fizyczna w gospodarstwie domowym która:

  • spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 z późn. zm.), tj. osoba której wypłacono dodatek węglowy lub której pozytywnie rozpatrzono wniosek o dodatek węglowy,

albo

  • spełnia warunki do otrzymana dodatku węglowego i nie ubiegała się o dodatek węglowy, a dokonała zgłoszenia głównego źródła ogrzewania, tj. źródła węglowego w CEEB. 

Dodatkowo informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem zmieniającym z dnia 1 grudnia 2022 r. ilość paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego, dla osób które nie dokonały zakupu preferencyjnego w ramach ustawy z dnia 27 października 2022 r. do 31.12.2022 r., to maksymalnie 3 tony.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.