30 grudnia 2022 11:22

Fundacja "Pasja rozwoju" realizowała w tym roku w Tychach projekt pn. "Podróż w życie". Działaniami objęte były dzieci i młodzież, które brały udział w warsztatach m.in. arteterapii, bajkoterapii, treningu umiejętności społecznych czy metod samoregulacji. Projekt podsumowuje hip-hopowy utwór przygotowany przez uczestników.

PROJEKT "PODRÓŻ W ŻYCIE"

Projekt "Podróż w życie" był realizowany w 2022 roku przez Fundację "Pasja Rozwoju". Celem zadania było prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych w zakresie problematyki narkotykowej. 

Grupę docelową stawiły dzieci i młodzież w wieku 8-12 i 14-18 lat (24 osoby). Uczestnicy projektu trenowali umiejętności społeczne, korzystali z zajęć arteterapii, bajkoterapii, muzykoterpii i choreoterapii. Bloki warsztatowe podzielono na dwie grupy wiekowe - młodsi uczestnicy brali udział w zajęciach z wykorzystaniem sztuki Land Art, a starsi uczestniczyli w spotkaniach w nurcie muzycznym hip-hopu. 

Podczas zajęć młodzi tyszanie uzyskiwali wiedzę na temat szkodliwości i skutków używania środków psychoaktywnych, rozwijali kompetencje spłeczne wzmacniające asertywność i kształtujące poczucie własniej wartości. 

Każda z grup była prowadzona przez wykwalifikowanych trenerów, a działania prowadzone były w Artetece, Mediatece, tyskich parkach i OW Paprocany. 

Projekt współfinansowany był z budżetu Miasta Tychy w ramach profilaktyki antynarkotykowej.

Pełna informacja o prowadzonych działaniach znajduje się na stronie facebookowej fundacji.

 fot. materiały Fundacja Pasja Rozwoju

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.