12 grudnia 2022 12:46

W czwartek 15 grudnia 2022 r. w godzinach od 09.00 do 12.00 w sali konferencyjnej tyskiej Mediateki odbędzie się wydarzenie pn. „Droga ku (od)wadze - interdyscyplinarne i kompleksowe leczenie otyłości dziecięcej”.

Problem otyłości i nadwagi dotyka coraz większej liczby mieszkańców, w tym także dzieci. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w Europie na otyłość choruje już jeden na trzech chłopców i jedna na pięć dziewczynek w wieku od sześciu do dziewięciu lat. Niestety często otyłość nie jest postrzegana jako choroba przewlekła. Niezbędne jest zatem podejmowanie działań mających na celu podnoszenie świadomości na temat zapobiegania i leczenia tego rodzaju schorzeń. Na spotkanie organizatorzy zapraszają szczególnie lekarzy rodzinnych oraz lekarzy pediatrów. 

PLAN WYDARZENIA

9:00 – 9:05

Otwarcie

 

Maciej Gramatyka - Zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych

 

9:05 – 9:15

Wprowadzenie

 

dr n. med. Marek Krawczyk - Prezes Zarządu, Dyrektor Szpitala Miejskiego
w Tychach sp. z o.o.

dr hab. n. med. Paweł Matusik prof. SUM

 

9:15 – 9:45

Diagnostyka i leczenie otyłości dziecięcej - rola lekarza.

 

dr hab. n. med. Paweł Matusik prof. SUM

 

9:45 – 10:15

Rola wsparcia psychologicznego w leczeniu otyłości dziecięcej

 

dr n. o zdr. Kamila Czepczor-Bernat

 

10:15 –10:45

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych czy dieta? - wsparcie dietetyka w leczeniu otyłości dziecięcej

 

mgr Mariola Klocek-Kopacz

 

10:45 –11:30

Wymiana doświadczeń, pytania przy kawie

 

Organizatorzy: Oddział Kliniczny Pediatrii, Otyłości Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Kości Szpitala Miejskiego oraz Urząd Miasta Tychy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.