8 grudnia 2022 13:31

Od 9 grudnia w Gemini Park Tychy będzie można oglądać wyjątkową wystawę poświęconą Ryszardowi Riedlowi. Pamiątki związane z wokalistą kultowego Dżemu, zdjęcia, ale też spotkania i recitale - to wszystko czekać będzie na tyszan w "Oknie na kulturę". 

Rysiek Riedel w galerii handlowej – brzmi wręcz absurdalnie, ale to właśnie do łamania konwenansów związanych z legendarnym wokalistą zespołu Dżem zaprasza Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Gemini Park Tychy. Już od najbliższego piątku 9 grudnia 2022 r. w  "Oknie na kulturę" spotkamy ślady Ryśka - zaprezentowane zostaną tu autentyczne pamiątki związane z artystą i wielkoformatowe wydruki zdjęć. To jednak tylko jedna odsłona bluesowej obecności Riedla w galerii – tu też odbędą się spotkania i recitale, a wszystko to w duchu dobrze znanej fanom muzyka i twórczości zespołu Dżem niezwykłej książki "Rysiek Riedel we wspomnieniach".

Kiedy i jakie wydarzenia odbędą się w Gemini Park Tychy?

9 grudnia, godzina 18:00:

Otwarcie wystawy zdjęć Ryszarda Riedla i pamiątek związanych z artystą. Gośćmi będą Sebastian Riedel - muzyk i syn Ryszarda Riedla oraz Marcin Sitko - dziennikarz muzyczny i autor książki "Rysiek Riedel we wspomnieniach". Wydarzeniu towarzyszyć będzie rozmowa Marcina Sitko z Sebastianem Riedlem, który zaśpiewa również kilka spośród najsłynniejszych kompozycji wykonywanych przed laty przez swojego ojca. Podczas spotkania obecny będzie też Jarosław Jasiński - artysta rzeźbiarz, który na żywo, stworzy popiersie Ryszarda Riedla.

17 grudnia, godzina 18:00:

W ten dzień gośćmi sceny "Okna na kulturę"  będą Mirosław Bochenek - jeden z autorów tekstów dla zespołu Dżem (w tym słynnego "Autsajdera) i skrzypek Piotr Steczek, który zadba o oprawę muzyczną w klimacie kompozycji zespołu Dżem. Spotkanie z artystami poprowadzi Marcin Sitko, dziennikarz muzyczny i autor książki "Rysiek Riedel we wspomnieniach".

20 grudnia, godzina 18:00:

Spotkanie z Sebastianem Riedlem, nawiązujące do okresu świąt Bożego Narodzenia i klimatu jego najnowszej płyty "KOLĘDA". Utwory z tej płyty w wersji kolędowej można będzie usłyszeć w wersji koncertowej podczas XIV Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, gdzie Sebastian Riedel wystąpi 18 grudnia o 19.00.


Organizator: „Riedel Art” Sebastian Riedel

Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Gemini Park Tychy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.