8 grudnia 2022 9:28

W czwartek 15 grudnia, o godz. 18.00 w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami albumu „Tychy – geometria przestrzeni”. Nowe wydawnictwo Urzędu Miasta to fotoalbum autorstwa Radosława Kaźmierczaka.

Czwartkowe wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z publikacją Urzędu Miasta Tychy. Na niemal 100 stronach zamieszczono fotografie Tychów Radosława Kaźmierczaka, który tu się urodził, dorastał i które obecnie dokumentuje i opisuje obrazem.

Jak czytamy we wstępie: „kolejne ujęcia eksponują geometrię przestrzeni na tle pejzażu miasta lub samodzielnie, w uchwyconym detalu”.

Dopełnieniem albumu są teksty tyskich poetek: Agaty Cichy, Sławy Sibigi i Danuty Skwarczyńskiej, które również będą bohaterkami spotkania, tak jak i Zofia Oslislo-Piekarskia, która zadbała o szatę graficzną wydawnictwa. 

Spotkanie poprowadzi redaktor Ewa Niewiadomska, dziennikarka radiowa, szefowa redakcji kultury Polskiego Radia Katowice.

Album "Tychy - geometria przestrzeni" od poniedziałku 12 grudnia będzie dostępny w sprzedaży w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy w cenie 100 złotych za sztukę.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.