8 grudnia 2022 9:35

We wtorek 13 grudnia przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, a 16 grudnia - pacyfikacji górników z kopalni "Wujek". Zapraszamy do udziału w tyskich uroczystościach poświęconych tym wydarzeniom.

We wtorek 13 grudnia o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach (ul. Brzozowa 24) odbędą się uroczystości przy tablicy upamiętniającej górnika Joachima Gnidę (jednego z 9-ciu górników z kopalni „Wujek” poległych w wyniku pacyfikacji strajku w kopalni 16 grudnia 1981 roku). Podczas uroczystości uczniowie spotkają się z uczestnikami wydarzeń grudniowych. 

Natomiast w piątek 16 grudnia o godzinie 18.00 będą miały miejsce uroczystości przy lampie górniczej na osiedlu A (ul. bp. J. Burschego). 


Organizatorzy: Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Rada Osiedla Anna, Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałem Dwujęzycznym im. Armii Krajowej w Tychach z udziałem Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.