29 listopada 2022 13:02

Tychy na 3. miejscu w II Rankingu Gmin Województwa Śląskiego w kategorii "Miasta na Prawach Powiatu". Ranking przygotowywany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. Wyróżnienie odebrała 29 listopada w Muzeum Śląskim Hanna Skoczylas - zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

- Szanowni Państwo to ogromna duma i wyróżnienie - mówiła podczas gali wręczenia nagród Hanna Skoczylas, zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju. - Jest to nagroda przede wszystkim dla mieszkańców miasta, bo dzięki temu, że wierzą w nasze działania, dzięki temu, że z nami współpracują, mówią nam co robimy dobrze, a co powinniśmy poprawić - miasto kwitnie i rozwija się pod każdym względem z roku na rok coraz bardziej.

W Rankingu ocenie poddawane były wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu województwa śląskiego tworząc trzy odrębne kategorie oceny wskaźników. W ubiegłym roku Tychy zajęły 5. miejsce wśród miast na prawach powiatu tuż za Gliwicami. 

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Organizatorzy mają nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu. 

 - Utrzymanie miejsca w czołówce, czy wzrost to bardzo duże osiągnięcie w sytuacji, gdy wiele samorządów zmaga się z problemami z rozwojem gospodarczym, społecznym czy z finansowanie różnych inwestycji. Gratuluję wszystkim, którzy znaleźli się w czołówce rankingu - mówił podczas gali Marcin Smala - wiceprezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Partnerem merytorycznym Ranking Gmin jest Urząd Statystyczny w Katowicach. Ranking Gmin Województwa Śląskiego został objęty patronatem honorowym przez Jakuba Chełstowskiego - Marszałka Województwa Śląskiego oraz Jarosława Wieczorka - Wojewodę Śląskiego.  

fot. Piotr Podsiadły 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.