28 listopada 2022 14:39

W styczniu 2023 roku Katowice będą jednym z miast - gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej. Dziś w ramach kampanii promującej to wydarzenie tyską Szkołę Podstawową nr 35 odwiedziły gwiazdy piłki ręcznej - Sławomir Szmal i Iwona Niedźwiedź. Ambasadorzy zbliżającego się mundialu przeprowadzili pokazowy trening piłki ręcznej.

- Piłka ręczna w moich czasach szkolnych była bardzo popularna, można powiedzieć, że była dyscypliną obowiązkową - mówił podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 35 Andrzej Dziuba Prezydent Tychów. - Dla mnie jako prezydenta miasta, który dużą uwagę przywiązuje do sportu oraz aktywności fizycznej dzieci i młodzieży - ważne jest to, by piłka ręczna wróciła na należne jej miejsce i była tak popularna jak kiedyś. W szkole, w której dziś jesteśmy to już się dzieje - widzimy dzieci trenujące popularnego "szczypiorniaka" i radość, jaką przynosi im ten sport. Oby w ich ślady poszli kolejni młodzi ludzie w naszym mieście.

- Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej, to kolejna wielka impreza sportowa, której współgospodarzem będzie Województwo Śląskie. Po Memoriale Kamili Skolimowskiej włączonej do prestiżowych zawodów Diamentowej Ligi, która zagościła u nas po raz pierwszy w historii, całym wachlarzu innych kapitalnych wydarzeń związanych z Królową Sportu, idziemy za ciosem jako organizator wielkich wydarzeń. Przypomnę także, że awans na mundial w Katarze kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza także wywalczyła na Stadionie Śląskim, a jesienią siatkarze sięgnęli po tytuł wicemistrzów świata w siatkówce w katowickim Spodku. Śląskie umacnia swoją pozycję na sportowej mapie nie tylko Starego Kontynentu, ale całego świata. Jesteśmy doceniani za organizacyjny profesjonalizm, skuteczność i ambicję w osiąganiu wyznaczanych sobie celów. Dzięki Mistrzostwom Świata w Piłce Ręcznej kamery największych stacji telewizyjnych znów będą skierowane na Województwo Śląskie. Będziemy świadkami wielkich sportowych emocji i gorącej atmosfery. To również wielka promocja regionu, który stał się znaczącą i rozpoznawalną sportową marką - mówił podczas spotkania Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 35 w Tychach odbył się wyjątkowy pokazowy trening piłki ręcznej, prowadzony przez ambasadorów zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej - Sławomira Szmala  byłego reprezentanta Polski, bramkarza piłki ręcznej oraz Iwonę Niedźwiedź - byłą piłkarkę ręczną, która została ambasadorem mundialu dla całego województwa śląskiego. 

- Emocje są olbrzymie, bardzo się cieszę, ze zostałem ambasadorem tych mistrzostw - mówił Sławomir Szmal. - Cieszę się, że ten turniej odbędzie się w Katowicach - Serdecznie zapraszam to wydarzenie młodzież, bo jest to dla zawodników olbrzymie wsparcie jeżeli mają za sobą doping. Ja pamiętam Mistrzostwa Europy w 2016 r. które odbyły się w Polsce, gdzie te wsparcie było olbrzymie i tak naprawdę to było marzenie każdego zawodnika, żeby rozegrać taką imprezę u siebie w kraju. 

- Dostaliśmy ze Sławkiem bardzo zaszczytną rolę - i staramy się z tej roli wywiązywać jak najlepiej - podkreślała Iwona Niedźwiedź. - Staramy się inspirować dzieci i młodzież by angażowały się w sport, we wszelką aktywność fizyczną. 

W październiku Tychy odwiedziła maskotka turnieju i razem z młodymi zawodniczkami piłki ręcznej w SP 35 nagrywała spot promujący styczniowy turniej.

W Mistrzostwach Świata '23 Polska-Szwecja udział wezmą 32 najlepsze reprezentacje i rozegrają łącznie aż 112 meczy Już w styczniu katowicki Spodek stanie się areną zmagań biało-czerwonych w fazie grupowej turnieju.

fot. Piotr Podsiadły

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.