25 listopada 2022 11:38

„Tajniki grafiki. Zgłębianie sekretów linorytu” to warsztaty dla najmłodszych, towarzyszące wystawie czasowej „Stanisław Mazuś. Mniej znany” w Muzeum Miejskim w Tychach.

Co wspólnego ma Stanisław Mazuś, uznany artysta związany od 1968 roku z Tychami, z grafiką warsztatową?   Czym jest linoryt?   Jakie inne techniki graficzne można odnaleźć w świecie historii sztuki?

Odpowiedzi na te pytania znajdą uczestniczki i uczestnicy warsztatów towarzyszących wystawie, na której można oglądać prace reprezentujące całokształt twórczości Stanisława Mazusia, a wśród nich unikatowe grafiki powstałe w latach 1966–1970. Będą także mieli okazję wcielić się w artystę grafika, realizując własną pracę druku wypukłego.

Spotkanie rozpoczniemy od wspólnego zwiedzenia wystawy „Stanisław Mazuś. Mniej znany”. A następnie, przechodząc do części praktycznej, uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się o istniejących technikach graficznych oraz tych, których używał artysta i stworzą grafikę, posługując się linorytem.

miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1

prowadzi: Natalia Sitko

warsztaty „na żądanie”: data ustalona indywidualnie z uczestnikami i uczestniczkami

czas trwania: ok. 1,5 godziny

zapisy z wyprzedzeniem (maksymalna liczba uczestników i uczestniczek to 30 osób): 887 450 212 (także SMSem), n.sitko@muzeum.tychy.pl

dla uczestników i uczestniczek indywidualnych: 10 zł od osoby

dla grup zorganizowanych: 100 zł od grupy

 

więcej o warsztatach:   https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/tajniki-grafiki-zglebianie-sekretow-linorytu/

więcej o wystawie czasowej „Stanisław Mazuś. Mniej znany”: https://muzeum.tychy.pl/wystawa/stanislaw-mazus-mniej-znany/

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.