17 listopada 2022 15:50

Z jakich uprawnień mogą skorzystać pracujący rodzice? Jak powinien przebiegać proces adaptacji dziecka w żłobku czy przedszkolu? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi podczas wydarzenia 19 listopada w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.

Dlaczego ekrany hipnotyzują nasze dzieci? Z jakich uprawnień mogą skorzystać pracujący rodzice? Jak powinien przebiegać proces adaptacji dziecka w żłobku czy przedszkolu? Który żłobek będzie najlepszy dla mojego dziecka? Jak na żywo wyglądają Tyszaki, czyli Tula, Teo i Tik? Co można robić na warsztatach z bajkoterapii? Na te wszystkie pytania odpowiedzi będzie można znaleźć podczas wydarzenia organizowanego 19 listopada w Pasażu Kultury Andromeda (pl. Baczyńskiego 2). 

„Mama, Tata, Dziecko, praca. Jak to ogarnąć?” 

Warsztaty, spotkania, wykłady, indywidualne porady oraz atrakcje dla dzieci - tak wyglądać będzie wydarzenie organizowane pod hasłem „Mama, Tata, Dziecko, praca. Jak to ogarnąć?”. Impreza skierowana jest do rodziców małych dzieci, w szczególności podejmujących decyzję o powrocie do pracy.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie p. Katarzyna Kudyba, ekspertka ds. profilaktyki uzależnień, która poprowadzi warsztat pn. „Stop Ekranom. Smartfony i telewizja, a najmłodsze dzieci - DLACZEGO NIE!”. W akcję zaangażowały się także tyskie żłobki, których przedstawiciele opowiedzą rodzicom na pytania dotyczące warunków oferowanych dzieciom w placówce żłobkowej ze szczególnym uwzględnieniem procesu adaptacji.

PROGRAM

Panel: Mama wraca do pracy i co dalej? | Sala kinowa I piętro, g. 10.00 - 12.30 | Stowarzyszenie   „Tyskie Szpilki” 

10.00 – 10.45 „Mama w pracy – z jakich uprawnień może skorzystać pracująca mama i tata” - Anna Kornecka-Trawka - radca prawny 

10.50 – 11.35 „Praca na etacie czy własna firma” - Joanna Polonius - przedsiębiorczyni 

11.40 – 12. 35 „Jak przygotować rodzinę do powrotu mamy do pracy” - dr Dagmara Mrozowska - psycholog

12.30-14.00 - Indywidualne konsultacje - eksperci odpowiadają na indywidualne pytania rodziców | Arteteka I piętro

Panel: Jak przygotować siebie i dziecko do żłobka czy przedszkola – dlaczego adaptacja jest taka ważna? | g. 10.00 - 15.00

10.00 - 13.00 Prezentacja tyskich żłobków – zapytaj zanim wybierzesz | (hol, I piętro)

13.00 -15.00 Warsztat: „Siła i moc relacji. Dlaczego adaptacja jest taka ważna? Prawda i mity na temat adaptacji dziecka (i rodzica)” - pedagodzy: Monika Burzyńska, Agnieszka Lewko | Fundacja „Pasja Rozwoju” | Formularz do zapisów.

Panel: Relacje zamiast ekranów | g. 13.00 - 17.00 

13.00 - 15.00 "Stop ekranom. Smartfony i telewizja, a najdmłodsze dzieci - DLACZEGO NIE!" - Spotkanie z ekspertką Katarzyna Kudybą | sala kinowa I piętro

15.00 -17.00 „Czym zastąpić ekrany - jak atrakcyjnie i wspólnie spędzać czas z dzieckiem, nie zatracając siebie. Nie daj się zwariować mamo i tato!” - pedagodzy: Agata Drobik, Zygmunt Zorgiel |  Fundacja „Pasja Rozwoju” | Formularz do zapisów.

Warsztaty dla dzieci

10.00-17.00 Warsztat z elementami bajkoterapii i arteterapii: „W świecie baśni i bajek” - pedagodzy: Izabela Dobrowolska, Marta Conrad, Marta Bielińska, Monika Burzyńska, Agata Drobik, Agnieszka Lewko | Fundacja „Pasja Rozwoju”.

10.00 - 15.00 Tyszaki, czyli: Tula, Teo i Tik – bohaterowie tyskiej bajki, a także kolorowanki, balony i malowanie twarzy | Arteteka, I piętro

Organizatorzy: Urząd Miasta Tychy, Tyskie Szpilki, Fundacja „Pasja Rozwoju”, Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.