25 października 2022 8:20

W okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu w Tychach. Obowiązywać ona będzie od godzin porannych 28 października i potrwa do końca 2 listopada. W Tychach od niedzieli (30 października) kursować będą również linie specjalne, którymi będzie można dojechać w okolice tyskich cmentarzy.

ZMIANY W RUCHU DROGOWYM

W tym czasie wprowadzonych zostanie kilka istotnych zmian w komunikacji w obrębie cmentarzy.

  • Wzdłuż ul. Oświęcimskiej zostaną zabezpieczone krawędzie jezdni, aby wyeliminować postój pojazdów i poprawić widoczność pieszych.
  • Na ul. Cmentarnej obowiązywał będzie zakaz parkowania wzdłuż jezdni.
  • Na skrzyżowaniu ul. Bratków - Oświęcimska zostaną ograniczone relacje lewoskrętne.
  • Na ul. Cmentarnej zostaną wyznaczone przystanki tymczasowe dla pojazdów komunikacji zbiorowej.
  • Wzdłuż ul. Jaskrów obowiązywał będzie zakaz parkowania.
  • Na ul. Nowokościelnej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, od strony ul. Norwida w kierunku ul. Kościuszki.

Od piątku 28.10 do środy 2.11 należy się spodziewać wzmożonych patroli policji, która zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych i zasad ruchu, wprowadzonych przy dojazdach do cmentarzy.

OŚWIETLENIE ULICZNE

Ponadto, w dniach 25.10 - 02.11 zostanie zmieniony harmonogram świecenia oświetlenia ulicznego. Zastosowany zostanie schemat włączenia godzinę wcześniej oraz wyłączenie godzinę później w celu poprawy widoczności pieszych.

KOMUNIKACJA PUBLICZNA

Jeśli to możliwe, udając się na cmentarz 1 i 2 listopada, warto zdecydować się na dojazd środkami komunikacji zbiorowej zwłaszcza, że w dniu 1 listopada będzie ona bezpłatna. Informacje na temat autobusów dodatkowych i szczegółowego funkcjonowania komunikacji zbiorowej znajdują się na stronach Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach.

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach Wartogłowca

 

Audio

Zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych - Agnieszka Kijas MZUiM Tychy | Dźwięki
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.