19 października 2022 14:57

Podczas trwającego w Warszawie VI Krajowego Kongresu Sekretarzy, Aneta Luboń-Stysiak - Sekretarz Miasta Tychy odebrała wyróżnienie w konkursie "Sekrety Zarządzania". Tychy zostały docenione za wdrażany od 2018 roku projekt Prostego słowa.

Celem konkurusu "Sekrety Zarządzania" była identyfikacja dobrych praktyk w samorządzie i ich popularyzacja. Laureaci konkursu otrzymali certyfikaty "Dobra Praktyka Zarządzania w Administracji Samorządowej".

Urząd Miasta Tychy został wyróżniony za Proste Słowo - projekt wdrażany od 2018 roku, którego celem było wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców. 

- W warsztatch projektowych udział wzięło 200 uczestników z 24 wydziałów tyskiego urzędu, a eksperci zbadali 100 urzędowych pism - mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy. - Dziś wiemy, że było warto. Pomogliśmy mieszkańcom, ale też sobie samym. Mamy mniej telefonów z pytaniami. Poprzez udzielanie dodatkowych wyjaśnień traciliśmy czas, który mogliśmy poświęcić na kolejne sprawy - dodaje Sekretarz.

VI Krajowy Kongres Sekretarzy, organizowany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy JST. Kongres jest corocznym spotkaniem Sekretarzy miast i gmin, powiatów oraz województw z całej Polski. 

W programie tegorocznego wydarzenia znajdują się tematy związane z zarządzaniem jednostką, ale również zagadnienia rozwoju i komunikacji, zarządzania zasobami ludzkimi, kompetencjami przyszłości w zmieniającym się środowisku zewnętrznym, informatyzacją i cyfryzacją urzędu czy tematy z zakresu cyberbezpieczeńtwa. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.