22 września 2022 16:55

Ruszyła akcja informacyjna, zachęcająca do adopcji psich seniorów z tyskiego schroniska. Przebywa w nim obecnie 18 psów powyżej 9 roku życia - to połowa wszystkich podopiecznych, których zalicza się do psich seniorów. 

- Najdłużej w schronisku z psich seniorów jest Oli. Ma 13 lat, a w schronisku jest już 6 lat czyli prawie połowę swojego życia! Jego adopacja nastręczała trudności, bo przejawiał zachowania agresywne do ludzi. Na starość złagodniał. - mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunlanych w Tychach i dodaje: - Z kolei najstarszy z seniorów to mały Kubuś - ma 15 lat i był trzykrotnie oddany do schroniska. Najpierw jako szczeniak, potem jako pies 14 letni – oddany z powodu uporczywego szczekania podczas nieobecności właścicieli, parę miesięcy temu ponownie adoptowany przez starszą panią, która jednak nie poradziła sobie z nim na spacerach.

W tym roku adopcji nie doczekały: 10 letni Max w typie husky - w schronisku był 4 lata, 13 letni Edzio - w schronisku był 1,5 roku oraz 14-letni Denisa - w schronisku był 4 lata. Nowe domy znalazło natomiast 8 starszych psiaków – Rojter, Maksiu owczarek, Koko, Roni, Pedro, Tosia, mała Aza, Tosia.

Organizatorzy kampanii chcą zwrócić uwagę na starsze, schroniskowe psy, które niestety najczęściej są pomijane i niezauważane przez odwiedzających schronisko. Adopcję psich seniorów polecają przede wszystkim osobom starszym, domatorom ale też wszystkim tym, którzy chcą uratować psie życie. 

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach

ul. Przejazdowa 101 , 43-100 Tychy

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.