22 września 2022 9:58

Zakończyła się realizacja projektu unijnego, którego celem była modernizacja baz danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Projekt obejmował swoim zasięgiem 4 miasta: Dąbrowę Górniczą, Jaworzno, Sosnowca, Tychy oraz 2 powiaty: będziński, oraz bieruńsko–lędziński.

 

POWIATOWEREJESTRY.PL to miejsce gdzie można uzyskać dostęp do aktualnych i wiarygodnych map powiatu. W tym portalu mapowym można wyszukać, pobrać i zobaczyć mapy, które można zamówić oraz opłacić on-line i otrzymać je w wybranej przez siebie formie.

Portal powiatowerejestry.pl przeznaczone są dla:

  • inwestorów i przedsiębiorców, którzy mogą sprawdzić lokalizację swojej inwestycji i w łatwy sposób pozyskać dane o tej lokalizacji i o otoczeniu,
  • dla mieszkańców, dzięki portalowi można m.in. zobaczyć na mapach jak zmieniało się otoczenie na przestrzeni ostatnich lat.

Portal powiatowerejestry.pl powstał dzięki realizacji projektu unijnego w ramach, którego m.in.:

  • utworzono kompletne bazy danych obiektów topograficznych i sieci uzbrojenia terenu oraz zmodernizowano ewidencję gruntów i budynków,
  • dokonano cyfryzacji rejestrów, dokumentów, map prowadzonych dotychczas w formie papierowej,
  • zakupiono nowy sprzęt do digitalizacji, przechowywania i udostępniania danych.

powiatowerejestry.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.