23 września 2022 11:41

Zapraszamy do udziału w spacerach po tyskim osiedlu A, które będą okazją do poznania historii, architektury i sztuki osiedla. Pierwszy spacer w piątek 23 września.

To od tego osiedla zaczęto budowę Nowych Tychów. Pomysł na jego kształt przestrzenny i wygląd budynków wyszedł z pracowni architekta Tadeusza Teodorowicza-Todorowskiego, który wraz z zespołem opracowywał poszczególne projekty. Sercem osiedla jest plac św. Anny, został pomyślany jako przestrzeń reprezentacyjna, co zostało dodatkowo podkreślone przez jego symetryczny układ, umieszczoną na środku fontannę oraz dekoracje elewacji. To tutaj znajduje się największa ilość dekoracji: płaskorzeźby, sgraffita. Ale o nich wszystkich dowiecie się na naszych spacerach.

Zbiórka przy pomniku Murarki na placu Świętej Anny

Piątek, 23 września, godzina 16.30 – Patryk Oczko, Sztuka na osiedlu

Sobota, 24 września, godzina 13.00 – Mateusz Miłoń, Urbanistyka i architektura

Sobota, 1 października, godzina 10.00 – Anna Syska, Urbanistyka i architektura

 


Spacery są realizowane w ramach Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy do roku 2023

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.