9 sierpnia 2022 9:11

To były wyjątkowo ciekawe, aktywne i udane sportowo dni dla piłkarzy GKS-u Tychy U19. Przez trzy dni nasi zawodnicy przebywali w niemieckim Oberhausen, gdzie oprócz zwiedzania miasta, rozegrali zwycięski sparing z rówieśnikami z miejscowej drużyny.

Zawodnicy z Tychów udali się do Oberhausen w ramach umowy partnerskiej pomiędzy miastami. Zwiedzali m.in. byłą wieżę ciśnień głównego dworca, która dziś jest centrum kulturalnym miasta, gazometr – obecnie przekształcony w salę wystawienniczą poświęconą ochronie środowiska, a także obejrzeli z trybun mecz Regionalliga West pomiędzy Rot-Weiß Oberhausen, a SV Straelen 1919 e.V.

Sami również rozegrali mecz z rówieśnikami z Rot-Weiß, którzy na co dzień występują w Centralnej Lidze Juniorów - Under 19 Bundesliga. Na głównej płycie Niederrheinstadion tyszanie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i pokonali rywala 1:0, po bramce Wiktora Kudyby z rzutu karnego w 88. minucie spotkania.

Trener zespołu nie krył zadowolenia z możliwości udziału w wyjeździe. - Był on dla nas bardzo dobry zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i sportowym. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zostaliśmy w Oberhausen bardzo dobrze przyjęci. Mogliśmy się zmierzyć z przedstawicielem niemieckiej Centralnej Ligi Juniorów i udało nam się wygrać. Zebraliśmy cenne doświadczenie – ocenił Sebastian Idczak.

Asystent trenera zwrócił również uwagę na pozasportowe aspekty pobytu w Niemczech. – To na pewno kolejny bodziec do rozwoju młodych zawodników w aspekcie sportowym. Poza piłką był jednak też czas na poznanie miejscowej kultury oraz integrację zespołu przed zbliżającym się startem sezonu. Ten wyjazd na pewno pozostanie w pamięci chłopaków na długo – dodał Marcin Zemanek.

W ramach współpracy w Oberhausen przebywała także młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach, która przez dwa tygodnie brała udział w międzynarodowym projekcie MULTI.

fot. Piotr Podsiadły

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.